Jetpack Compose – настав час навчитися новому підходу у розробці Android додатків

Настав час навчитися розробці Android за допомогою Jetpack Compose!

Про курс Android Basics Jetpack Compose

Оновлений курс Android Basics with Compose тепер доступний на офіційному сайті розробників. Курс призначений для навчання розробці Android додатків  з використанням Jetpack Compose – сучасного інструментарію для розробки інтерфейсу користувача Android.

Курс охоплює основи мови програмування Kotlin, архітектуру додатків Android та часто використовувані бібліотеки Jetpack. Окремим розділом  вказано про взаємодію між старим підходом розробки інтерфейсів користувача за допомогою Views та новим підходом, з використанням Compose.

Курс можна пройти в режимі самостійного навчання, він включає практичні завдання, тести та відкриті проекти, а також значки досягнень. Курс оновлюється у відповідності до останніх найкращих практик в архітектурі додатків.

Курс повністю безкоштовний та доступний кількома мовами, серед яких, на жаль, немає української. Але ми на нашому сайті fandroid.info плануємо написати кілька уроків на тему практичних занять з цього курсу.

Що кажуть розробники про курс Jetpack Compose

Ось що пише про цей курс в офіційному блозі Мурат Йенер, інженер із зв’язків із розробниками:

Ми раді повідомити, що тепер доступний повний курс Android Basics with Compose. Незалежно від того, чи ви новачок без досвіду програмування, чи розробник, який хоче навчитися Jetpack Compose і вдосконалити свої навички розробки Android, це чудовий час, щоб почати навчання.

Цей курс розроблено, щоб навчити вас створювати програми для Android за допомогою Jetpack Compose, рекомендованого сучасного інструментарію Android, який спрощує та прискорює розробку інтерфейсу Android. По дорозі ви вивчите основи мови програмування Kotlin, архітектуру додатків для Android і бібліотеки Jetpack, які часто використовуються.

Ми також включаємо розділ про взаємодію Views-Compose, щоб ви могли застосувати свої навички Compose, коли працюєте над існуючою програмою, створеною за допомогою застарілого набору інструментів інтерфейсу користувача View.

Які теми включає курс Android Basics Jetpack Compose

Курс Android Basics with Compose розділено на 8 розділів, кожен з яких охоплює різні аспекти Compose та розробки Android. Ось деякі з розглянутих тем:

  • Основи мови програмування Kotlin
  • Створення основних інтерфейсів користувача за допомогою Compose
  • Робота з даними та станом у Compose
  • Використання навігації для створення програм із кількома екранами
  • Збереження даних за допомогою Room і DataStore
  • Отримання віддалених даних і зображень
  • Планування завдань за допомогою WorkManager
  • Паралельне використання Compose та Views в одній програмі

Кожен розділ містить практичні вправи, тести та відкриті проекти, які допоможуть вам зміцнити ваше розуміння змісту.

Зображення п’яти екранів телефону поруч із різними модулями в Android Basics із Compose

Ви дізнаєтеся, як перевірити те, що ви створили, і використовувати інструменти Android Studio для подальшого налагодження та усунення несправностей у своїй програмі. Крім того, ви отримаєте значки, щоб продемонструвати свої досягнення у своєму профілі розробника Google !

Зображення 17 різних значків, які можна отримати, щоб продемонструвати свої досягнення у вашому профілі розробника Google

Порівняння з попередньою версією

Порівняно з нашим попереднім навчальним курсом « Основи Android у Kotlin» ми розширили наше охоплення основ мови Kotlin. Ми використовували ті самі концепції додатків, що й у попередньому курсі, тому ви можете порівняти ту саму програму, створену за допомогою Compose, і застарілих Views.

Зображення двох екранів телефонів поруч, на яких показано концепцію «розшифрувати слово», яка використовується в курсі «Основи Android» у Kotlin (ліворуч) і в Jetpack Compose для розробників Android (праворуч)

Чи підходить курс досвідченим розробникам?

Якщо ви вже знайомі з розробкою додатків Android за допомогою Kotlin і хочете лише навчитися Compose, ви також можете ознайомитися з курсом Jetpack Compose для розробників Android .

Курс Android Basics with Compose доступний онлайн для самостійного навчання, що полегшує вам навчання у власному темпі та за власним розкладом. Цей курс містить найновішу інформацію та вказівки з кожної теми, а всі програми оновлено відповідно до наших найновіших архітектурних методів.

У публікації використані матеріали офіційного блогу андроід розробників. А на нашому сайті ви завжди можете знайти свіжі новини зі сфери розробки додатків на андроїд, а також уроки та курси програмування мобільних додатків. Fandroid.info – це місце, де ви знайдете найсвіжіші новини зі світу розробки додатків на Android, що допоможе вам залишатись в курсі останніх тенденцій та досягнень в цій галузі. Наші кваліфіковані редактори дбайливо відбирають та опубліковують лише найбільш цікаві й корисні новини. Ласкаво просимо на Fandroid.info – ваш портал у світ розробки Android додатків!

Додати коментар